سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   
    • خبرگزاری ها، جراید و اطلاعیه ها
     با انجام اصلاحاتی از کمیسیون صنایع و معادن مجلس
     کمیسیون صنایع و معادن مجلس ماده 6 طرح اداره صدا و سیما را که اشاره مستقیمی به کسب اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشت و عملا مسئولیت اینترنت را به صدا و سیما واگذار کرده بود، از این طرح حذف کرد.
     مهلت ثبت و به روزرسانی شناسنامه آدرس های عددی اینترنت
     کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بخشنامه نحوه جداسازی ترافیک داخلی (اینترانت) و ترافیک خارجی (اینترنت ) را به شرکت های ارایه کننده خدمات اینترنتی ابلاغ کرد.
     بررسی تعرفه های مخابراتی در یادداشت فاطمه ملکی
     کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در یکی از آخرین مصوبه‌های خود برخلاف رویه قانونی که بر دوشش نهاده شده، نظم رقابتی بازار را با بی‌نظمی مواجه کرده است. این موضوع به تعیین تعرفه مکالمات بین‌الملل صادره از کشور (اوریجینیشن) بازمی‌گردد که با یک حساب سرانگشتی تعرفه تلفن اینترنتی را برخلاف رویه همیشگی برای مصرف‌کننده نهایی افزایش داده است.
     دولت مالزی برگزار می کند؛
     کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: وزیر اطلاعات، ارتباطات و فرهنگ مالزی از طرح دولت مالزی برای راه اندازی یک کمپین بین المللی برای حمایت از نسل جوان در مقابله خطرات تاثیر منفی و غیر اخلاقی اینترنت خبر داد.
     وضعیت تخفیف‌های 20 درصدی شرکت‌های ندا همچنان در پرده ابهام
     موضوع تخفیف پهنای‌ باند ارایه شده توسط شرکت ارتباطات زیرساخت یکی از جنجالی‌ترین مسایل سال 89 بود که در اردیبهشت 1389 برای اولین‌بار مطرح شد. این تخفیف 20 درصدی در واقع مربوط به دو نوع تخفیف در پهنای باند است؛ اولین نوع 20 درصد تخفیف مربوط به تمام مشتریان عمده پهنای باند یعنی PAPها و ISDPها و دومین 20 درصد ویژه شرکت‌های PAP که همچنان با گذشت یک سال و نیم حل نشده باقی مانده است.
     رضا دانش، عضو پیشین هیات مدیره نصر تهران
     در دومین جلسه هیات مدیره جدید سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران روسای دو کمیسیون نرم‌افزار و فروشگاه‌ها مشخص شدند.11 کمیسیون تخصصی دیگر نیز روسای خود را به زودی خواهند شناخت که برخی از این کمیسیون‌ها به لحاظ تخصصی بسیار حساس هستند که از آن جمله می‌توان به کمیسیون‌های شبکه، سخت افزار، امنیت فضای تبادل اطلاعات، اینترنت و PAP اشاره کرد. تعیین روسای کمیسیون‌ها از اختیارات هیات مدیره سازمان است لیکن میزان مشارکت فعال اعضای کمیسیون و نیز بهره ور بودن آن به مقدار قابل ملاحظه‌ای با رییسی که برای کمیسیون ...
     محمد ثروتی، مجری الکامپ شانزدهم:
     فناوران از این شماره قصد دارد در بخش تا الکامپ به" اطلاع‌رسانی در مورد نسخه هفدهم این نمایشگاه بپردازد. نخستین مطلب بخش" تا الکامپ راه به گفت‌وگو با محمد ثروتی، مدیر اجرایی الکامپ شانزدهم اختصاص داده‌ایم و طبیعی است که در شماره‌های آینده سراغ مدیران الکامپ هفدهم هم می‌رویم.
     اما و اگر های مصوبه قطعی‌های زیر 3 ثانیه:
     تصویب حذف هزینه تماس‌های ناموفق کمتر از سه ثانیه موبایل در حالی است که آمار اپراتورها سهم این قطعی‌ها را بسیار کوچک اعلام‌ می‌کند، آن‌قدر که شاید مشترکان اعمال یا عدم اعمال آن را در قبوض خود درک نکنند.
     رییس‌کل سازمان سرمایه‌گذاری، کمک‌های فنی و اقتصادی ایران
     هروز علیشیری با بیان اینکه تغییر رتبه فضای کسب‌وکار کشورها دو مولفه دارد که یکی فعالیت‌های داخلی و دیگری فعالیت‌های رقباست، افزود: در واقع کشورها در عرصه فضای کسب‌و‌کار در یک پیست دوی بین‌المللی قرار گرفته‌اند و اگرچه هر کس به اندازه خودش تلاش می‌کند، اما رقبا نیز به شدت درحال فعالیت هستند.
     مدیرعامل شرکت آریا رسانه تدبیر(شاتل) در گفت‌وگو با فناوران:
     حضور شرکت‌های اینترنتی و PAP در انتخابات دور سوم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای بسیار پررنگ بود و تا جایی که توانستند تعداد شایان توجهی از صندلی‌های هیات مدیره را از آن خود کنند. محمد حسن شانه‌ساززاده، مدیرعامل شرکت آریا رسانه تدبیر(شاتل) نیز از جمله کاندیداهای اینترنتی انتخابات سازمان بود که به هیات مدیره راه یافت و تصمیم دارد، از این پس با اطلاع‌رسانی و کمک به شرکت‌های pap از انحصار بیشتر شرکت مخابرات ایران در حوزه‌های مختلف جلوگیری کند. وی از انحصاری که مخابرات به خصوص در حوزه تلفن ثابت به وجود ...
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان