سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   
    • خبرگزاری ها، جراید و اطلاعیه ها
     سومین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای پنج‌شنبه 14 مهرماه برگزار می‌شود. بر اساس لیست منتشر شده در سایت سازمان هم‌اکنون 36 نامزد در شاخه شرکت‌ها، 6 نامزد از شاخه فروشگاه‌ها، 6 نامزد از شاخه مشاوران و 5 نامزد در بخش بازرسی وارد گود رقابت‌های انتخاباتی شده‌اند.
     مروری بر تحولات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در مرداد ماه
     با توسعه و افزایش نیاز روزافزون کشور به اتصال به شبکه های جهانی و برقراری ارتباط و مبادله اطلاعات با سایر کشورهای جهان، تغییراتی در ساختار وزارت پست و تلگراف و تلفن آن زمان ایجاد شد.
     روند رو به رشد توسعه تکنولوژی در دنیای امروز موجب به وجود آمدن فضایی رقابتی برای ارائه خدمات از سوی ارگان ها و سازمان های متنوع شده است که حوزه بانکداری کشور را هم تحت تاثیر قرار داده و تمام بانک ها در پی ورود به این عرصه پر فراز و نشیب از تکنولوژی های نوین هستند. بعد از گذشت مدتی نه چندان طولانی از شکل گیری نسبی پرداخت های الکترونیکی حالا نوبت به پرداخت توسط سیستم های موبایل رسیده تا بتوانند به عنوان دستاوردی برای کشور، در قبال توسعه روزافزون فن آوری ها و خدمات تکنولوژیکی کشورهای در حال توسعه ...
     به منظور استفاده از ظرفیت های آموزشی و پژوهشی
     به منظور استفاده از ظرفیت های آموزشی، پژوهشی و بین المللی، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با دانشگاه‌ آزاد اسلامی همکاری می کند.
     مهندس حمید بابادینیا، عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران گفت : سازمان نظام صنفی رایانه ای با توجه به تجربه موفق برگزاری نمایشگاه شانزدهم، از چندین ماه گذشته مذاکراتی را جهت برگزاری مناسب تر الکامپ هفدهم با شرکت نمایشگاهها آغاز نمود و در این ارتباط با توجه به بررسی های بعمل آمده پیش نیازهایی مبنی بر برگزاری بر پایه استانداردهای روز جهانی ، استفاده از دانش فناوری اطلاعات در ثبت نام از متقاضیان ، بررسی آماری بازدید کنندگان، حل مشکل ارزی ریالی ، تغییر تاریخ برگزاری نمایشگاه و ...
     به گزارش روابط عمومی سازمان،با اعلام اسامی پذیرفته­شدگان چهارمین دوره آزمون احراز صلاحیت مشاوران فناوری اطلاعات، در مجموع 188 نفر به تفکیک در گروه­های آزمون سخت افزار و مشاوره زیرساخت 33 نفر، شبکه و اینترنت 84 نفر، مشاوره مدیریت و آموزش 31 نفر و نرم افزار پرتال 40 نفر به عنوان مشاوران رتبه 3 در سال جاری احراز صلاحیت شدند
     وایمکس‌نیوز- منشی کمیسیون صنایع و معادن اعلام کرد: بررسی سرعت پایین اینترنت در کشورمان در دستور کار هیات رییسه مجلس قرار گرفت و تا چندی دیگر وزیر ارتباطات باید در صحن علنی مجلس در این زمینه پاسخگو باشد.
     خبرگزاری مهر- شبکه اینترنت تهران که از روز دوشنبه دچار اختلال شده بود به حالت عادی بازگشت و عملیات رفع اختلال اینترنت شهرهای قم، اراک و شیراز ادامه دارد.
     دبیرکل سازمان در گفتگو با رادیو اقتصاد
     مهندس حمیدرضا قمی در گفتگو با رادیو اقتصاد با بیان این که در حال حاضر 80 درصد مشاغل جدیدی که در دنیا ایجاد می شود مربوط به حوزه آی تی است، گفت : علی رغم رکود اقتصادی که در دنیا شاهد بودیم تنها صنعتی که رشد داشت صنعت آی تی بود. این موضوع یک پیام برای کشور ما که بالاترین سرمایه آن، سرمایه انسانی است، دارد. چرا که آی تی یک صنعت انسان محور است ودر مقایسه با صنایع دیگر کمترین هزینه را برای ایجاد اشتغال نیازدارد.
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان