سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   
    • خبرگزاری ها، جراید و اطلاعیه ها
     رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران خواستار شد
     سازمان توسعه تجارت ایران در اقدامی ناگهانی مجوز برگزاری نمایشگاه‌های مختلف را به شرکت‌هایی وابسته به شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی واگذار کرد که این اقدام تعجب و اعتراض بسیاری از متولیان و فعالان اصناف متعدد را به دنبال داشت. زیرا با توجه به اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و به منظور ارتقای مشارکت و افزایش سهم تشکل‌ها در اقتصاد کشور، سازمان توسعه و تجارت موظف است برخی امور اجرایی حوزه تجارت و بازرگانی را به تشکل‌ها واگذار کند.
     رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان کرمانشاه
     کیوان کاشفی توضیح داد: صادرات و به‌خصوص صادرات غیرنفتی یکی از مهم‌ترین شاخص‌هایی است که اقتصاد کشورها را با آن ارزیابی می‌کنند و هر کشوری که صادرات بیشتری دارد از اقتصاد پویاتری برخوردار است.
     یادداشتی از شبنم کهن چی
     صنف IT مجمع الجزایری است در یک اقیانوس. هر کس سازی دارد و ضربی می‌گیرد. در این آشفتگی که هر گروه و دسته‌ای برای خود یار کشی می‌کند، الکامپ، پرچمی تکه پاره است که بر خاکی دور از این مجمع الجزایر برافراشته شده. برای بازپس گیری پرچم، اتحادی نیست. صنف درگیر جنگ داخلی است و بیش از آنکه نگران رخدادهای خارجی مانند از دست دادن الکامپ باشد، درگیر رخدادهای درون صنفی است.
     در جلسه پایش و پیگیری اصل 44 مطرح شد
     جلسه پایش و پیگیری اصل 44 روز گذشته با حضور یحیی آل‌اسحاق رییس اتاق بازرگانی تهران، محمد نهاوندیان رییس اتاق بازرگانی ایران و وزیر امور خارجه برگزار شد.
     علی شمیرانی- در هفته ‌های اخیر پرسش‌هایی از سوی رسانه‌ها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مسوولان فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور می‌شود که سکوت‌شان را در پی دارد.
     آمار ابزارها و تجهیزات پرداخت الکترونیکی تا پایان شهریور ماه ۹۰
     براساس تازه‌ترین آمار منتشره از سوی بانک مرکزی درباره ابزارها و تجهیزات پرداخت الکترونیکی تا پایان شهریور ماه ۹۰ تعداد کارت‌های صادره بانکی از مرز ۱۵۲ میلیون و ۱۷۵ هزار کارت گذشته است. همچنین تعداد خودپردازهای منصوبه شبکه بانکی به مرز ۲۲ هزار و ۵۵۹ دستگاه و تعداد پایانه‌های فروشگاهی نیز به یک میلیون و ۷۸۵ هزار و ۱۲۳ دستگاه رسیده است.
     رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
     وزیر ارتباطات تاکید کرد که استفاده از VPN و فیلترشکن برابر مقررات ممنوع، تخلف و جرم است به طوری‌که در قانون جرایم رایانه‌ای به صراحت این موضوع عنوان شده است و راه‌های مبارزه با آن نیز با توجه به توان فنی موجود در کشور وجود دارد.
     وزیر صنعت و تجارت«قفل شدن بانک‌ها» را تایید کرد
     وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته به رفتار انقباضی بانک‌ها پس از اختلاس بزرگ بانکی واکنش نشان داد و خواستار آن شد که دستگاه‌ قضایی پرونده فساد بانکی اخیر را هر چه زودتر نهایی کند تا بانک‌ها با فراغ بال بیشتری کار خود را انجام دهند. مهدی غضنفری در حالی بر انتقاد روسای بخش خصوصی از قفل شدن بانک‌ها صحه می‌گذارد که فعالان اقتصادی معتقدند دولت سازوکار حمایتی لازم را در راستای رونق تولید و تجارت دنبال نمی‌کند و به همین دلیل بانک‌ها به بهانه کمبود یا نبود اعتبار، بخش تولید را در دستیابی به تسهیلات و ...
     با برگزاری مراسم تودیع و معارفه و در اولین جلسه هیات مدیره
     عصر روز یکشنبه اول آبان ماه سالجاری با حضور اعضاء هیات مدیره دوره دوم و منتخبین سومین دوره انتخابات هییت مدیره نظام صنفی رایانه ای استان تهران مراسم تودیع و معارفه و اولین نشست سومین دوره هییت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار شد.
     با پایان شمارش آراء اخذ شده از شرکت‌کنندگان انتخابات دوره سوم هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، اعضاء اصلی و علی البدل شاخه‌های شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و مشاوران تهران برای حضور در هیات مدیره سازمان نظام صنفی مشخص شدند:
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان