سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • پرویز رحمتی در مراسم تقدیر از دست اندرکاران پروژه پرتال کشور

     گسترش وجه بین الملل ارتباطات سازمان از محورهای توسعه پرتال

     کد: 543
     تاریخ: ۱۳۹۰/۰۹/۱۲
     منبع خبر: ریاست سازمان
     تعداد بازدید: 1818
     طی مراسمی با حضور نمایندگان شورای مرکزی سازمان و اعضا هیات رئیسه سازمان نصر تهران از اعضا تیم ارزیابی فنی انتخاب پیمانکار و دست اندرکاران اجرای پروژه پرتال سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور تقدیر به عمل آمد

     در این نشست، مهندس یوسفیان، به عنوان ناظر پروژه با ارایه گزارشی از روند برگزاری مناقصه پرتال  گفت: همزمان با شکل گیری نخستین هیات مدیره سازمان تهیه پرتال در دستور کار قرار گرفت و بدین منظور در سال 1384 مناقصه ای برگزار شد. پس از ارزیابی های اداری، فنی و مدیریتی پیشنهادها، شرکت تاژان به عنوان نفر دوم ارزیابی فنی به عنوان پیمانکار پرتال سازمان انتخاب و تا هفته گذشته نیز محصول این شرکت به عنوان پرتال اصلی سازمان برای کاربران در دسترس  بود

     وی افزود : در دوم دوم هیات مدیره نیز  بر اساس نیازهای مطرح شده تهیه یک پرتال جامع در دستور کار قرار گرفت و مناقصه ای بدین منظور با حضور 5 شرکت  داده پردازان دوران، تجارت الکترونیک راد، توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات سیگما، گلسرخ آذرآبادگان و سازه اطلاعات سامان برگزار شد. پس از بررسی پروپوزال های رسیده و ارزیابی های فنی توسط یک تیم فنی بسیارمجرب، شرکت سازه اطلاعات سامان به عنوان برنده این مناقصه انتخاب و در نهایت پس از عقد قرارداد و بر اساس برنامه زمانبندی 4 ماهه،  از شهریور ماه سال جاری پروژه مذکور آغاز و هم اکنون نسخه اطلاع رسانی پرتال سازمان نصر کشور مورد  بهره برداری قرار گرفته و جایگزین پرتال تاژان شده است.

     وی از راه اندازی برخی سرویس ها در پرتال های استانی در آینده نزدیک خبر داد و افزود :  برای پیاده سازی و  فعال سازی سرویس های مورد نظر استان تهران به عنوان استان پایلوت انتخاب شده و امید است با همکاری دوستان و دبیرخانه سازمان طی دو ماه آینده، شاهد عملیاتی شدن پرتال استانی نیز باشیم.

     در ادامه این مراسم مهندس رحمتی، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز ضمن تشکر از دست اندرکاران اجرای پروژه، گفت : با توجه به این که کسانی که در فرآیند انجام فعالیت های مربوط به شکل گیری پرتال نقش داشتند، سازمان را به نوعی محمل و ماوای صنف می دانند و تمام وقت و انرژی که صرف نمودند تحت تاثیر همین موضوع بود.

     وی ابزار امیدواری نمود ظرفیت تخصصی که در این ارتباط وجود دارد در جهت ارتقاء پرتال سازمان حرکت نموده و نیازمندی های سازمان تامین شود.

     مهندس رحمتی گسترش وجه بین المللی ارتباطات سازمان را به عنوان یکی از محورهای توسعه پرتال برشمرد و اظهار داشت: راه اندازی بخش انگلیسی پرتال، نقش مهمی در معرفی توانمندی های سازمان در زمینه برقراری ارتباط با سایر تشکل های فراگیر کشورهای دیگر دارد و باید به عنوان محور توسعه پرتال در نظر گرفته شود. چرا که ابتدایی ترین رسانه برای ایجاد ظرفیت تعامل، پرتال سازمان است.

     در بخش پایانی این نشست نیز از اعضای  هیات ارزیابی فنی انتخاب پیمانکار  و دستد اندرکاران اجرای این پروژه  به شرح ذیل تقدیر و قدردانی  شد :

      

     امیر پورناصریان، مدیر عامل شرکت تاژان سیستم پیمانکار پرتال قبلی سازمان

     ساسان شیردل/عضو محترم هیات مدیره سازمان نصر تهران

     انوش اوحدی/عضو محترم هیات ارزیابی فنی انتخاب پیمانکار

     محمد کریمی/ عضو محترم هیات ارزیابی فنی انتخاب پیمانکار

     پورلطیفی/ عضو محترم هیات ارزیابی فنی انتخاب پیمانکار

     محمد نظارات/ عضو محترم هیات ارزیابی فنی انتخاب پیمانکار

     شهرام ثبوتی پور/ نماینده شورای مرکزی و عضو کمیته راهبری

     سید حسن هاشمی/ نماینده شورای مرکزی و عضو کمیته راهبری

     فرشاد جعفریان/ نماینده شورای مرکزی و عضو کمیته راهبری

     پیمان ایزدپناه/کارشناس ارشد شرکت آزادنت رسانه

     ناشناس
     07/09/1390  15:33
     پاسخ 0 0
     دستتان درد نکند. کار لازمی بود. شده بود قصه آب خوردن کوزه کر توی کوزه شکسته. انصافاَ پورتال قشنگی طراحی کرده اید. اگرچه هنوز خیلی کار دارد.
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان