سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور مطرح شد؛

     پیشنهاد تشکیل ستاد تدابیر ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات

     کد: 25271
     تاریخ: ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
     منبع خبر: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 17
     پیشنهاد تشکیل ستاد تدابیر ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شد.
      
     جناب آقای مهندس جهرمی

     وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات

     باسلام و احترام
      
     به استحضار می رساند، در ماه های اخیر به دلیل شیطنت عوامل خارجی، بروز نوسانات ارزی و آشفتگی های نظام توزیع منابع، صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات با چالشهای جدی مواجه شده است.
      
     متاسفانه ناهماهنگی بین دستگاههای اجرایی، تلاشهایی را که سبب جلوگیری از آسیبهای احتمالی میشود را ناکام گذاشته و توان ملی بخش خصوصی و دولتی در اصطکاک بین دستگاهها به هرز میرود.
      
     ادامه این وضعیت، عواقب ناگواری برای بخش پیشران توسعه اقتصاد کشور به دنبال داشته و دستیابی به اقتصاددیجیتالی را با خطر مواجه خواهد کرد. علاوه بر آن انفجار قیمتها باعث خارج شدن ابزارهای فناوری اطلاعات از سبد مصرف خانوار خواهد شد.
      
     با عنایت به نکات فوق، سازمان نظام صنفی رایانهای پیشنهاد مینماید به منظور هماهنگی بین دستگاههای تاثیرگذار در ساماندهی بازار، ستادی تحت عنوان "ستاد تدابیر ویژه فناوری اطلاعات و ارتباطات" با حضور نمایندگانی از وزارت صمت، بانک مرکزی، گمرک، دادستانی، سازمان نظام صنفی رایانهای و سایر مراجع ذیربط تحت ریاست جنابعالی با اختیارات ویژه برای مدیریت کاهش آسیبها تشکیل و نسبت به تدوین و ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی در جهت تامین نیازهای تولید کنندگان، وارد کنندگان و مصرف کنندگان محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات برای تامین و تنظیم بازار اقدام نماید.
      
     پیشاپیش از حسن نظر و مساعدت جنابعالی قدردانی میگردد.
      
      
      
     باسپاس

     محمدباقر اثنی عشری

     رئیس سازمان
      
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان