سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • ناآگاهی به اصول قرادادنویسی، عامل اصلی اختلافات و شکایات در حوزه فاوا است

     کد: 24943
     تاریخ: ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
     منبع خبر: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 69
     نشست شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با موضوع تسریع در رسیدگی به شکایات و کاهش اختلافات صنفی در بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ برگزار شد.
      
      
     ستاد خبری الکامپ 24- در این نشست حمید فروزنده رییس شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: 87 درصد پرونده‌های شورای انتظامی را بخش نرم‌افزار و 12 درصد را بخش سخت‌افزار تشکیل می‌دهند.
      
     وی با بیان این که پرونده‌های ارجاعی به شورا بالا رفته ولی تعداد شکایت‌ها کاهش پیدا کرده است گفت: این موضوع بدان معنی است که بسیاری از موارد مطرح شده، در همان مرحله اول و با ریش‌سفیدی، منجر به حل اختلاف می‌شود.
      
     فروزنده ادامه داد: تعامل میان دستگاه‌های مختلف و شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای افزایش یافته است. برای مثال در تفاهم‌نامه‌ای، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان پرونده‌های مرتبط با این حوزه را به ما ارجاع می‌دهد.
      
     رییس شورای انتظامی سازمان نصر تهران با تاکید بر این که پیمانکاران و کارفرمایان باید در انعقاد قراردادهای خود دقت بیشتری به خرج دهند گفت: بسیاری از مشکلات و اختلافات ناشی از بی‌دقتی در انعقاد قرارداد است.
      
     وی افزود: در سه ماه منتهی به خرداد 97،  پنج پرونده داوری داشته‌ایم که 20 درصد پرونده‌هایی که به شورا ارجاع شده را تشکیل می‌دهد.
      
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان