سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • سخنرانی رئیس سازمان در آیین افتتاحیه اتوکام 2017 اصفهان

     کد: 23625
     تاریخ: ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
     منبع خبر: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 392
     رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به ضرورت افزایش فضای نمایشگاهی در استان اصفهان و لزوم مشارکت بخش خصوصی در مقررات زدایی در سخنرانی افتتاحیه نمایشگاه اتوکام 2017 اصفهان اشاره کرد.

      

      
     به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، آیین افتتاحیه بیست و سومین نمایشگاه اتوکام اصفهان با حضور رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به همراه اعضای شورای مرکزی سازمان، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اصفهان، نایب رییس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.
      
     افزایش چند برابری ظرفیت اتوکام در سالهای اخیر 
     ناصرعلی سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در سخنرانی افتتاحیه نمایشگاه اتوکام اصفهان با ابراز خوشحالی از استقبال شرکتهای اصفهانی از نمایشگاه تخصصی استان، گفت: امیدواریم به زودی با همکاری شورای شهر استان اصفهان فضای نمایشگاهی این استان بزرگتر شود به این دلیل که در سالهای اخیر شاهد هستیم ظرفیتهای اصفهان بیش از سه برابر فضای موجود است.
      
     مشارکت بخش خصوصی در مقررات زدایی 
     او در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: در پیوست حکم آقای جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی و سپردن کارها به بخش خصوصی تاکید شده است که در اولین گام این مهم اخیرا با سپردن کرسی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور محقق شده است. امیدواریم از این پس بخش خصوصی هرچه بیشتر در زمینه مقررات زدایی مشارکت داشته باشد.
      
     تعادل میان دو بخش صنعت فناوری اطلاعات و فناوری اطلاعات
     سعادت در ادامه به گزارش موسسه تحقیقاتی گارتنر درباره آینده صنعت IT و رشد سرمایه گذاری جهان اشاره کرد و گفت: در آخرین بررسی‌ها در این زمینه موسسه تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است که حجم سرمایه‌گذاری جهانی در IT تا پایان سال ۲۰۱۸ به ۷/ ۳تریلیون دلار خواهد رسید که این در مقایسه با سرمایه‌گذاری ۵/ ۳ تریلیون دلاری در سال ۲۰۱۷، رشد سالانه ۳/ ۴ درصد را به ثبت می رساند.
     او افزود: نرم‌افزارهای تجاری ویژه کسب‌وکارها و خدمات IT بیشترین رشد را در میان بخش‌های مختلف صنعت IT به خود اختصاص خواهد داد و خدمات ارتباطی همچنان بیشترین میزان سرمایه‌گذاری‌های این صنعت را در اختیار دارد.
     سعادت با تاکید بر اینکه سهم سرمایه گذاری در دنیا روی فناوری اطلاعات نسبت به فناوری ارتباطات 60 به 40 است افزود: این نسبت در ایران کاملا برعکس است. باید تمرکز و سرمایه گذاری در بخش IT افزایش دهیم و تاکنون هر اقدامی برای بخش CT صنعت انجام شده برای فناوری اطلاعات هم انجام شود تا نسبت متعادلی میان این دو بخش صنعت ایجاد کنیم.
     رئسی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، گفت: به رغم اینکه اسناد بالادستی بسیاری برای صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات وجود دارد اما جای خالی مدل جامع اقتصادی در صنعت ICT احساس میشود. اکنون که دولت به جایگاه و توان بخش خصوصی پی برده و به آن اعتماد کرده فرصت طلایی است تا با همکاری یکدیگر میان رشد و توسعه بخش فناوری اطلاعات با بخش ارتباطات تناسب برقرار کنیم. 
      
      
      
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان