سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • بیست و یکمین نشست شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برگزار شد

     کد: 23560
     تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
     منبع خبر: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 487
     بیست و یکمین نشست شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با حضور اعضا، با دو مصوبه تعیین و پیشنهاد حداقل ورودی و حق عضویت شاخه ها و قطع رابطه هولوگرام با بدهی استانها برگزار شد.
      
      
     به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، در ابتدای بیست و یکمین نشست شورای مرکزی ناصرعلی سعادت رئیس سازمان در خصوص تشکیل اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی و تشکلهای های موازی اعلام کرد: این موضوع از سوی سازمان با اتاق اصناف کشور، مسئولان شورایعالی فضای مجازی، وزارت ارشاد و پلیس فتا در حال پیگیری است و امیدواریم از طریق تعامل و مذاکره به نتیجه برسیم در غیراین صورت سازمان آمادگی دارد از طریق مراجع قضایی و دیوان عدالت اداری به پیگیری این موضوع بپردازد.
     سپس تیم کارشناسی کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار نتیجه بررسی های انجام شده در خصوص به روزرسانی و بهسازی روندهای تعیین نرخنامه خدمات پایه فنی فناوری اطلاعات اعلام کرد و اعضای شورای مرکزی نیز نظرات خود را مطرح کردند و تصمیم نهایی به نشست آینده شورا موکول شد.
     سعادت در ادامه گزارشی از اقدامات انجام شده در برگزاری الکامپ بیست و سه ارائه کرد و افزود: این نمایشگاه در بازه زمانی 6 ماهه برگزار شد و برخلاف تخمین های اولیه موفق شدیم رکوردهای بی سابقه ای را در برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و سه بشکنیم که از جمله آنها میتوان به رشد 70 درصدی نمایشگاه، اختصاص بزرگترین سالن به الکام استارز و مشارکت 450 استارتاپ و استقرار 800 شرکت در کل فضای نمایشگاه بین المللی، تغییر زمان برگزاری به تابستان و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.
      
      
     باقر بحری عضو شورای مرکزی سازمان و مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ نیز به نوآوری هایی که در الکامپ امسال رخ داد اشاره کرد و افزود: در سالن 6 نمایشگاه الکام ترندز برپا شد که با توان و نیروی کارشناسی کمیسیون IOT  و Big Data  امکانپذیر شد و قرار است هر سال متناسب با موضوع روز بازار جهانی محتوای الکام ترندز را تغییر دهیم تا الکامپ همپای جهان به مسیر خود ادامه دهد.
     بحری به پاویون استانها اشاره کرد و گفت: شرکتهای بسیاری در استانها در حال فعالیت هستند که شرایط و امکانات حضور در الکامپ را نداشتند امسال نیز برای دومین سال با راه اندازی پاویون استانها از نظام های استانی خواستیم تا با معرفی این شرکتها به سازمان کشور کمک کنند تا امکان حضورشان فراهم شود. همچنین با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امکان اسکان متقاضیان را فراهم ساختیم.
     او به حضور شتابدهنده ها و سرمایه گذاران در سالن الکام استارز اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: استارتاپها در این نمایشگاه علاوه بر اینکه با رقبا و همکاران خود آشنا شدند توانستند آینده فعالیتهای خود را در آیینه شتابدهنده ها و سرمایه گذاران حاضر در الکام استارز ببینند که یکی از نقاط قوت امسال و عوامل ایجاد انگیزه برای آنها به شمار میرفت.
     پس از آن محمد اطرج خزانه دار شورای مرکزی، گزارشی از میزان درآمد و هزینه های این نمایشگاه، مقایسه هزینه ها بین این نمایشگاه با نمایشگاه های سال 94 و 95 و میزان درآمدهای آن، میزان مطالبات وصول نشده از سالهای قبل، نحوه پرداخت مالیات و حسابهای موجود با پیمانکار الکامپ، تهیه گزارش حسابرسی از الکامپ امسال و سالهای قبل و موارد مشابه را به اطلاع اعضای شورای مرکزی رساند.
      
     در اولین دستور جلسه این نشست نیز پیشنهاد مبلغ حق عضویت برای اعضا نظام های استانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که در پایان حداقل ورودی و حق عضویت شاخه ها به تصویب رسید تا به نظام های استانی ابلاغ شود و پیرو آن مجامع عمومی استانها با تعیین حداکثر مبالغ ورودی و حق عضویت شاخه ها تصمیم گیری کند. بدیهی است پس از تصویب مجامع عمومی استانها، این مصوبه لازم الاجرا خواهد بود. 
      
      
     در پایان گزارش پیگیری رفع مغایرت و بدهی استانها مطرح شد که پس از بحث و بررسی اعضا در این خصوص و با نظر اکثریت مصوب شد رابطه ارائه هولوگرام به استانها، با بدهی استانها قطع شود و هر استان که نیاز به هولوگرام داشت با ارائه درخواست، آن را تحویل بگیرد.
      
      
      
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان