سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • در نشست خبری گروه اجرایی الکام‌استارز اعلام شد:

     حضور استارتاپ‌ها از 25 استان در الکامپ امسال/ سازمان نصر به قولش برای ارتباط با کسب و کارهای کوچک و نوپا عمل کرد

     کد: 22274
     تاریخ: ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
     منبع خبر: روابط عمومی
     تعداد بازدید: 627
     گروه اجرایی الکام‌استارز در نشستی خبری، آمار و اطلاعات مربوط به این بخش پرطرفدار نمایشگاه الکامپ امسال را تشریح کردند.
      
     به گزارش ستاد خبری الکامپ 22،  باقر بحری مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ با بیان این که بیش از 50 نفر برای برپایی سالن ویژه کسب و کارهای نوپا (الکام‌استارز) تلاش کرده‌اند گفت: استانداردهای جهانی لازم برای برپایی رویدادهای استارتاپی، مانند اختصاص فضای ارائه و معرفی استارتاپ و همچنین فضای برگزاری جلسه با سرمایه‌گذاران در این نمایشگاه رعایت شده است.
      
     وی ادامه داد: برای نخستین بار نمایشگاه جیتکس یک کار را پس از ما انجام داد و آن هم برپایی بخش حمایت از استارتاپ‌ها بوده است.
      
     بحری گفت: 10 نفر از استارتاپ‌های حاضر در نمایشگاه برگزیده شده و به سبیت اعزام خواهند شد. کل هزینه‌های سه نفر اول و هزینه غرفه هفت نفر بعدی از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای پرداخت خواهد شد. همچنین اگر استارتاپی علاقه دارد در این جمع قرار گیرد، می‌تواند درخواست‌ خود را طی چند روز آینده به ما ارایه کند.
      
     مدیر اجرایی الکامپ 22 با بیان این که از 25 استان کشور استارتاپ در نمایشگاه حضور دارند گفت: امیدواریم سال آینده سالن بزرگ‌تری در اختیار الکام‌استارز بگذاریم.
      
      
      
     به قول‌مان عمل کردیم
      
     شاهین طبری مسوول کمیسیون نرم افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و عضو تیم اجرایی الکامپ نیز گفت: در ابتدای حضور در هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، قول داده بودیم با کسب و کارهای نوپا و شرکت‌های کوچک ارتباط مناسب و بیشتری برقرار شود و خوشحالیم به قول‌مان عمل کرده‌ایم.
      
     وی ادامه داد: تفاوت سالن امسال استارتاپ‌ها در الکامپ سال گذشته با امسال، حضور زنچیره‌های مختلف توسعه کسب و کارهای نوپا شامل سرمایه‌گذاران و شتابدهنده‌ها در کنار این کسب و کارها است.
      
      
      
     دسته بندی استارتاپ‌ها در 22 گروه
      
     عطا خلیقی دیگر عضو گروه اجرایی الکام‌استارز نیز درباره فرایند حضور استارتاپ‌ها در این بخش توضیح داد: بیش از 500 استارتاپ متقاضی حضور در این بخش بودند و با توجه به فضای درنظر گرفته شده، یک تیم ارزیابی، به غربالگری متقاضیان براساس پارامترهای مختلف از جمله در اختیار داشتن وب‌سایت و اپلیکیشن برای ارایه خدمت پرداختند.
      
     وی گفت: ابتدا از 242 استارتاپ و سپس از 39 استارتاپ دیگر برای حضور در الکام‌استارز دعوت به عمل آمد و در نهایت 220 کسب و کار نوپا در کنار 11 استارتاپ در حال توسعه (با پرداخت هزینه جا) و 3 شتابدهنده حضور یافتند که در واقع 82 درصد پذیرفته‌شدگان در الکامپ هستند.
      
     سهیل عباسی دبیر بخش ارایه استارتاپ‌ها (Pitch) نیز گفت: تلاش کردیم هیچ استارتاپ توانمند و خوش فکری فیلتر نشده و همه متقاضیان امکان ارایه و شرکت در ارزیابی را داشته باشند.
      
     وی افزود: تاکنون برای ارایه 130 استارتاپ برنامه‌ریزی شده و همچنان تقاضاهای جدید نیز به دست ما می‌رسد.
      
      
      
     ارزیابی با حضور 45 داور
      
     آیت حسینی مدیر کمیته داوران بخش الکام‌استارز نیز گفت: 45 داور وظیفه بررسی و ارزشیابی استارتاپ‌های برتر برای حضور در نمایشگاه سبیت را برعهده دارند.
      
     وی افزود: هر استارتاپ 2 دقیقه فرصت ارایه دارد و پس از آن نیز داوران در 4 دقیقه به پرسش و پاسخ می‌پردازند.
      
     حسینی درباره معیارهای ارزیابی استارتاپ‌ها نیز توضیح داد: تناسب بین مساله و راه حل، مزیت‌های رقابتی پایدار تیم‌ها، میزان درآمدزایی و نرخ رشد، تناسب اعضای تیم با نیازهای راه‌اندازی ایده، آشنایی با بازار، پتانسیل معرفی به بازارهای جهانی و نحوه رایه از جمله معیارهای ارزشیابی تیم‌هاست.
      
     گلرخ بحری مدیر سالن الکام‌استارز نیز گفت: تا جایی که ممکن بوده تلاش کردیم بهترین امکانات را برای استارتاپ‌ها فراهم کنیم.
      
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان