سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در افتتایحه نمایشگاه اتوکام اصفهان عنوان کرد

     درآمد 4 تریلیون دلاری صنعت IT در سال گذشته

     کد: 22035
     تاریخ: ۱۳۹۵/۰۸/۲۲
     منبع خبر: ایسنا
     تعداد بازدید: 1044
     رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان اینکه بازار IT تنها محدود به داخل کشور نمی شود، گفت: بازار این صنعت به گونه ای است که تنها در سال گذشته، چهار تریلیون دلار معادل ۲.۵ برابر تمام تولیدات نفت دنیا درآمد داشته است.
      
      
     به گزارش خبرگزاری ایسنا، ناصرعلی سعادت در آیین افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و اتوماسیون اداری، مخابرات و پنجمین جشنواره فروش تجهیزات دیجیتال (اتوکام۲۰۱۶) اصفهان با بیان اینکه سازمان نصر استان اصفهان از قدیمی ترین بخش های استانی نظام صنفی رایانه ای است، اظهار کرد: ۲۲ سال است که نمایشگاه اتوکام اصفهان برگزار می شود؛ به طور میانگین در هر یک ماه و نیم، یک نمایشگاه با کیفیت و پرمحتوا در حوزه IT و یا ICT در کشور برگزار می شود.
      
     وی با بیان اینکه صرفا برگزاری نمایشگاه ها اهمیت ندارد، افزود: نمایشگاه ها محلی برای تبلور فعالیت ها در طول یکسال گذشته محسوب می شود و همچنین فرصت ها و مزیت های رقابتی در نمایشگاه ها پدید می آید؛ در نمایشگاه ها است که توانمندی ها و مزیت های رقابتی استان ها در صنعت دیده می شود و سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری تشویق می شوند.
      
     رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان اینکه باید از مهاجرت از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگتر جلوگیری شود، ادامه داد: باید از فرصت ها و استعدادهای موجود در استان ها استفاده و این ها به فرصت های شغلی تبدیل شود. جوانان دارای استعداد باید در کشور باقی بمانند و بتوان به طور شایسته از آنان بهره برد.
      
     سعادت به مزیت برگزاری نمایشگاه ها در سطح کشور اشاره و خاطرنشان کرد: تسهیل ارتباطات تجاری مابین زنجیره تامین، تولید و استفاده کنندگان، معرفی آخرین محصولات و نام های تجاری جدید و به ویژه معرفی شرکت های نوپای کشور، معرفی تکنولوژی های روز دنیا، ایجاد فضای رقابتی مناسب برای رویارویی با رقبا و فراهم کردن زمینه انتقال تجربیات از جمله مزیت های برگزاری نمایشگاه ها محسوب می شود.
      
     وی با بیان اینکه بازار IT تنها محدود به داخل کشور نمی شود، گفت: بازار این صنعت به گونه ای است که تنها در سال گذشته، چهار تریلیون دلار معادل ۲.۵ برابر تمام تولیدات نفت دنیا درآمد داشته است.
     به گفته وی در سال گذشته در نمایشگاه بین المللی الکامپ تهران حمایت از شرکت‌های نوپا آغاز شد و این اتفاق امسال در اصفهان نیز با حمایت از 20 کسب و کار نو تکرار شده است که اتفاقی مثبت محسوب می‌شود.
      
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان