سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • نامه رئیس شورای مرکزی به رئیس کل بانک مرکزی در خصوص مشکلات ارزی واردکنندگان حوزه فاوا

     کد: 2429
     تاریخ: ۱۳۹۱/۰۲/۲۰
     منبع خبر: ریاست سازمان
     تعداد بازدید: 1564
     آزاده داننده رئیس شورای مرکزی سازمان طی نامه ای خطاب به رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به مشکلات ارزی شرکت های حوزه فاوا خواستار بررسی ویژه موضوع تامین ارز مورد نیاز این حوزه شدند. متن این نامه به شرح ذیل است
     جناب آقای دکتر بهمنی
     رییس کل محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران


     با سلام و احترام
     همان طور که مستحضرید صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در سراسر جهان به‌عنوان زیرساخت توسعه شناخته شده و در کشور ما نیز، بخش اعظمی از سیستم‌های اداری و صنعتی از جمله حوزه بانکداری الکترونیکی، به‌شدت وابسته به این صنعت گردیده‌اند. از سوی دیگر بخش عمده‌ای از کالاها و مواد اولیه موردنیاز شرکت‌های حوزه فاوا در کشورهایی تولید می‌گردد که در حوزه ارزی دلار و یورو قرار دارند. با اعلام سیاست فروش ارز به نرخ مرجع به تولیدکنندگان و واردکنندگان توسط بانک‌ها، تعدادی از شرکت‌های تولیدی و واردکننده این حوزه که جهت انجام فعالیت‌های خود نیاز به ارز دارند، در مراجعه به بانک‌ها و دریافت ارز دچار مشکلاتی گردیده‌اند. لذا انتظار دارد دستور فرمایید مشکلات مربوط به تامین منابع ارزی تولیدکنندگان و واردکنندگان این حوزه به‌صورت ویژه بررسی تا با تامین ارز موردنیاز از ایجاد حباب قیمتی در محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات جلوگیری گردیده و رشد این صنعت تحت شعاع مشکل فوق‌الذکر متوقف نگردد.
     بدیهی است در صورت اتخاذ تمهیدات لازم برای حل مشکل مذکور، این سازمان آماده است تا در صورت دریافت فهرست شرکت‌های این حوزه که ارز را به نرخ مرجع دریافت می‌نمایند، نسبت به نظارت بر عملکرد و قیمت‌های فروش آنها اقدام، تا سیاست‌های آن بانک محترم برای مهار گرانی تصنعی اجرایی گردد.
      
     با سپاس
     آزاده داننده
     رئیس شورای مرکزی
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان