سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • با پیشنهاد کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران صورت گرفت

     تفاهمنامه همکاری با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری

     کد: 63
     تاریخ: ۱۳۹۰/۰۷/۳۰
     منبع خبر: ریاست سازمان
     تعداد بازدید: 2300
     تفاهم‌نامه همکاری در طرح مهندس ناظر رایانه‌ای ساختمان‌های بلند مرتبه با هدف تعیین چارچوب همکاری فی‌مابین سازمان فاوای شهرداری تهران و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با حضور مدیران IT کلان‌شهرهای کشور پنج‌شنبه، 7 مهرماه سال جاری امضاء شد.

      در این مراسم «علی‌اصغر قایمی» رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با اشاره به برگزاری چهل و پنجمین نشست شورای راهبردی کلان‌شهرهای کشور متذکر شد: سال گذشته در رابطه با ساختمان‌های تجاری، اقامتی و تفریحی که از مقیاس بالایی برخوردار هستند، سازوکاری پیشنهاد شد تا زیرساخت فناوری اطلاعات را در این اماکن به بهره‌برداری برسانیم.

      وی در ادامه با بیان مزایای این طرح و لزوم اجرای استانداردهای بین‌المللی رایانه‌ای و شبکه‌های ارتباطی، ابراز امیدواری کرد و افزود: با توجه به اهمیت مسیله این موضوع برای شهردار وقت تهران مطرح شد و با مطالعه عمیق اقدام به تهیه لایحه کردیم و پس از آن با همکاری شورای کلان‌شهرها و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران این تفاهمنامه به امضاء طرفین درآمد تا با اجرایی شدن این طرح زمینه حضور بخش خصوصی را در تحقق شهر و شهروند الکترونیکی فراهم کنیم.

     رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران متذکر شد: طرح فعلی وظیفه‌ تهیه چارچوب و استانداردها برای اجرا توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در کل کشور است. اگر در تهران استانداردهای قابل اجرا برای مدیریت این طرح تدوین شود، بهترین پایلوت برای شهرهای دیگر و اجرای این طرح در کل کشور خواهد بود.

     «پرویز رحمتی» رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران به عنوان سخنران دوم در رابطه با موضوع نشست گفت: استنباط ما در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای عبارت است از پیگیری و طرح بحث شهروند، شهر و کشور الکترونیک به صورت مطلوب که برای رسیدن به این امر نیازمند مشخصاتی می‌باشیم.

     وی ادامه داد: امیدواریم با امضاء این تفاهمنامه در ساختمان‌ها و مجتمع‌های بلندمرتبه زیرساخت فناوری اطلاعات و ارتباطات فراهم شود و مقدمات خدمات الکترونیک با تسهیلات لازم و درخور شهروندان ارایه گردد و رد و بدل این تفاهمنامه مبنایی باشد برای سایر کلان‌شهرها تا به نتایجی مطلوب برسیم.  

     رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در پایان سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های موجود در سازمان همچون وجود یک هزار مشاور حقیقی و ضمانت‌های اجرایی موجود در شهرداری‌ها یادآور شد: این ضرورت در مجتمع‌ها و ساختمان‌های بلندمرتبه اداری – تجاری شهر‌های بزرگ وجود دارد تا از زیرساخت‌های لازم و بایسته فناوری اطلاعات و ارتباط بهره‌مند باشند.

     یادآوری می‌شود در پایان این مراسم پس از امضاء تفاهمنامه توسط رؤسای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، مسیولان در جمع خبرنگاران به سؤالات پاسخ گفتند.

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان