سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات :

     شبکه ملی اطلاعات تا اواسط امسال رونمایی می شود

     کد: 20699
     تاریخ: ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
     منبع خبر: سازمان فناوری اطلاعات ایران
     تعداد بازدید: 938
     وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این خبر که شبکه ملی اطلاعات تا اواسط سال جاری رونمایی شود، گفت: تمامی تلاش ما در مجموعه وزارت ارتباطات این است که تا سه ماه آینده پروژه دولت الکترونیک و در اواسط سال ۹۵ شبکه ملی اطلاعات را رونمایی کنیم.
      
     به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، محمود واعظی در همایش ICT و تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: پهنای باند اینترنت داخلی در سال جاری به سه برابر افزایش پیدا می‌کند تا زیرساخت شبکه ملی اطلاعات آماده شود.
     وی گفت: تمامی تلاش این است که تا سه ماه آینده پروژه دولت الکترونیک و در اواسط سال ۹۵ شبکه ملی اطلاعات را رونمایی کنیم.
     وزیر ارتباطات با بیان اینکه پروژه شبکه ملی اطلاعات مهمترین پروژه و در اولویت قرار دارد، گفت: بودجه مشخصی برای این شبکه در نظر نگرفته‌ایم، اما قرار است هر چه میزان که این پروژه نیازمند اعتبار است به آن تخصیص داده شود.
     واعظی در ادامه  همایش اقتصاد مقاومتی در ICT کشور به ارائه‌ی توضیحاتی در این خصوص پرداخت و عنوان کرد: حتی پیش از نام‌گذاری سال جاری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ما کمیته‌ای با این نام تشکیل داده و پیگیری امور مربوط به این موضوع را در دستور کار داشتیم.
     وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این‌که در سال جاری نباید مشکلات بودجه‌ای اجازه دهد که فعالیت در بخش‌های تخصصی متوقف شود، توضیح داد: مشکلات بودجه و تامین آن موضوعی است که مربوط به ما می‌شود و ما به هر شکل شده این بودجه را فراهم خواهیم کرد تا توسعه متوقف نشود. البته سال گذشته به دلیل مشکلات بودجه‌ای برخی بخش‌ها با کندی‌هایی‌ همراه بود که امسال باید این موضوع برطرف شده و اولویت‌هایی مانند ایجاد کسب‌وکار، اشتغال، تولید محتوا و خدمات محتوایی در دستور کار قرار گیرد.
     وی در ادامه با اشاره به این‌که قرار است در سال جدید سازمان تنظیم مقررات پروانه‌های جدیدی صادر کند، از طراحی 70 هزار اپلیکیشن داخلی خبر داد و اظهار کرد: در موارد مختلف شاهدیم که جوانان ایرانی با درآمد این اپلیکیشن‌ها زندگی می‌کنند.
     وزیر ارتباطات همچنین متذکر شد: زمانی که بحث اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود نباید تنها تهران را مدنظر قرار داد به همین دلیل ما علاقه‌مندیم شرکت‌های دانش‌بنیان در استان‌ها بیشتر شکل بگیرند و برای نشان‌دادن اهمیت این موضوع برای ارائه‌ی وام وجوه اداره شده به استان‌ها سازوکار آسان‌تری در نظر گرفته‌ایم.
     واعظی کاهش تصدیگری دولت و سپردن امور مختلف به بخش خصوصی را هم از دیگر محورهای مدنظر وزارت ارتباطات در زمینه‌ی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.
     وی درپایان خاطرنشان کرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ارتباطی با بحث تحریم‌ها نداشته و اینگونه نیست که بخواهیم بگوییم دیروز تحریم بودیم و امروز نیستیم. ما به عنوان یک کشور بزرگ باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که اقتصاد ما دستخوش تحولات سیاسی منطقه و یا تحولات اقتصاد جهانی نشود. 
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان