سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • گزارش خبری و تصویری دهمین نشست شورای مرکزی دوره چهارم

     کد: 20231
     تاریخ: ۱۳۹۴/۱۰/۲۸
     منبع خبر: شورای مرکزی
     تعداد بازدید: 1397
     دهمین نشست شورای مرکزی دوره چهارم سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان نخستین نشست پس از برگزاری موفقیت آمیز نمایشگاه الکامپ بیست و یکم، با قدردانی اعضای شورای مرکزی از عملکرد رئیس سازمان، شورای سیاستگذاری و کمیته اجرایی الکامپ برگزار شد.
      
     به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، دهمین نشست شورای مرکزی دوره چهارم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با حضور اعضای شورا و مدیرکل حراست سازمان نصر کشور برگزار شد. حاصل این نشست 14 مصوبه بود که طبق آمار پرتعدادترین نشست شورا نیز به شمار می‌رود.
     اعضای شورای مرکزی نیز به‌اتفاق از رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، شورای سیاست‌گذاری و کمیته اجرایی الکامپ بیست و یکم برای برگزاری شایسته نمایشگاه الکامپ سال جاری و عملکرد مثبت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور تشکر و قدردانی کردند. 
      
     الکامپ بیست و یکم شایسته صنف بود
     دهمین نشست شورای مرکزی از دوره چهارم سازمان، اولین نشست پس از برگزاری نمایشگاه الکامپ است و در همین راستا ناصر علی سعادت به ارائه گزارشی از برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و یکم به اعضای شورای مرکزی پرداخت و با اشاره به سخنرانی مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها در مراسم اختتامیه نمایشگاه، گفت: در مراسم اختتامیه آقای اسفهبدی بر قولی که در جلسات حضوری به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای داده بودند، تاکید کردند و سازمان را برگزارکننده نمایشگاه الکامپ سال آینده معرفی کرد. علاوه بر این شرکت سهامی نمایشگاه‌ها در رفع مسئله ارزی نیز همکاری بسیار خوبی داشتند و کمک کردند تا نمایشگاه در فضایی آرام و سازنده برگزار شود.
     سعادت با اشاره به حضور موفقیت‌آمیز کسب‌وکارهای نوپا در سالن 18، افزود: این‌یک اقدام بی‌سابقه بود. کسب‌وکارهای نوپا و استارتاپ ها به‌صورت رایگان توانستند در الکامپ حضور پیدا کنند؛ نکته مثبت این اتفاق این بود که این حمایت به‌صورت مستقیم از سوی صنف انجام شد. بخش خصوصی فناوری اطلاعات و ارتباطات از آیندگان صنعت خود حمایت کرد و جوانان این صنعت حس کردند جایگاهی دارند و موردتوجه واقع‌شده‌اند.
     رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور همچنین از حمایت‌های پیمانکار برگزاری نمایشگاه الکامپ قدردانی کرد و افزود: شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا با توانمندی در کنار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای حضور داشت تا نمایشگاهی با وسعت 23 هزار متر و در شرایط جوی نامناسب و تعداد بالای بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان به شایستگی برگزار شود.
      
     معارفه مدیرکل حراست سازمان نصر کشور به اعضای شورا
     سپس سعادت ضمن خوشامدگویی به امیر حسن شفیعی مدیرکل حراست سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به بخشنامه‌ای که از سوی نهاد ریاست جمهوری ابلاغ شد اشاره کرد و افزود: مقررشده در تمامی نهادها، سازمان‌ها اعم از دولتی یا خصوصی که رئیس آن‌ها با حکم رئیس‌جمهوری انتخاب می‌شود واحدی با عنوان حراست مستقر شود. سازمان نظام صنفی نیز طبق همین قاعده خواهد بود.
     او بابیان اینکه سازمان نصر کشور از این تصمیم استقبال می‌کند، گفت: حراست از صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات هدف سازمان نظام صنفی است و با استقرار این واحد از پتانسیل فراهم‌شده از این رهگذر بهره‌مند خواهیم شد.
     شفیعی نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در سازمان از برنامه‌های واحد حراست در کل کشور خبر داد و گفت: کشور را به‌صورت مناطقی تقسیم‌بندی کردیم که هر منطقه شامل چند استان است و طبق برنامه برای هر استان یک واحد حراست اعزام خواهد شد. تا همه در جهت حراست از صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات و برقراری تعاملات موردنیاز با بدنه دولت فعالیت کنیم.
      
      
      
     انتخاب اعضای شورای انتظامی تجدیدنظر چهار استان
     انتخاب اعضای شورای انتظامی تجدیدنظر استان تهران، آذربایجان غربی، اصفهان و هرمزگان دستور جلسه بعدی شورای مرکزی سازمان بود.
     مهرداد ذوالفقاریان و رضا حیدری رنجبر به‌اتفاق آرا به‌عنوان اعضای شورای انتظامی تجدیدنظر استان تهران انتخاب شدند. در مرحله بعدی اعضای شورای انتظامی تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به رای گذاشته شد که پرویز نژادی و پوریا بایرامی موفق دریافت رای اعضای شورای مرکزی شدند. سپس نوبت به استان اصفهان رسید و کاظم آیت اللهی و جعفر نفیسی نیز با اکثریت آرا به‌عنوان اعضای شورای انتظامی تجدیدنظر اصفهان برگزیده شدند.
     پس‌ازآن با انتخاب اعضای شورای مرکزی مهرداد یزدانی و حیدر پروین به‌عنوان اعضای شورای انتظامی تجدیدنظر استان هرمزگان معرفی شدند.    
     حق ورودی مشاوران
     پس‌ازآن اعضای شورای مرکزی در خصوص میزان حق ورودی اعضا مشاور پس از قبولی در آزمون به بحث و مشورت پرداختند و نتیجه را به رای گذاشتند که حاصل آن تصویب مصوبه‌ای به شرح زیر است:
      
     «هرگاه اشخاص حقیقی پس از موفقیت در آزمون، موفق به کسب پروانه احراز صلاحیت مشاوره و نظارت شوند، باید مابه‌التفاوت ورودی اشخاص حقیقی و مشاوران مصوب شورای مرکزی را بپردازند.
     حق عضویت سالانه مشاوران از زمان صدور پروانه احراز صلاحیت مشاوره و نظارت به میزان مصوب شورای مرکزی برای مشاوران اخذ می‌شود.
      بدیهی است این مصوبه عطف به ماسبق نشده و از تاریخ تصویب در تمامی استان‌ها لازم‌الاجرا است.
     متقاضیان شرکت در آزمون مشاوران باید تمام بدهی قبلی خود را قبل از ثبت‌نام در آزمون تسویه کنند.»    
      
      
      
     آزمون مشاوران نیازمند تحولات بنیادین است
     کمیسیون مشاوران سازمان نصر کشور گزارشی از نحوه برگزاری آزمون مشاوران  این دوره ارائه کرد. سپس اعضای شورا در خصوص زمان و روند برگزاری آزمون، به‌روزرسانی بانک سوا لات، طرح سوال های جدید و همین‌طور برگزاری آنلاین پیشنهاد‌هایی را مطرح کردند.
     با تصویب اکثریت آرا مصوب شد، زمان برگزاری آزمون مشاوران، در اردیبهشت‌ماه هرسال باشد. همچنین برای اصلاح ساختار و تغییر سوالات آزمون، به کمیسیون مشاوران اختیار کامل داده شد. همچنین تصمیم بر این قرار گرفت که در سال جاری آزمون مشاوران برگزار نشود و آزمون بعدی، در تاریخ جمعه 24/2/94 برگزار شود.
      
     تصویب آیین‌نامه معاملات
     مبحث بعدی آیین‌نامه اداری و مالی پیشنهادی کمیسیون تدوین مقررات است که در دهمین نشست شورای مرکزی قرائت و پس از صحبت موافقان و مخالفان و بررسی بندهای مختلف آیین‌نامه معاملات، درنهایت مشتمل بر هفت ماده و 15 بند و هفت تبصره به تصویب شورای مرکزی رسید.  
      
     برگزاری جلسات شورای مرکزی در استان‌ها
     در خصوص برگزاری جلسات شورای مرکزی در دیگر استان‌ها نیز تصمیم‌گیری و مقرر شد، تمامی هزینه‌های برگزاری جلسات شورای مرکزی اعم از هزینه ایاب و ذهاب، اقامت و پذیرایی از میهمانان توسط سازمان نصر کشور پرداخت شود. مشروط بر اینکه سالانه دو یا سه جلسه در نظام‌های استانی برگزار شود و نظارت هزینه‌ها بر عهده خزانه‌دار سازمان  خواهد بود.
     با رای اکثریت اعضا مقرر شد تعیین افزایش هزینه‌های ایاب و ذهاب، توسط خزانه‌دار کشور موردبررسی قرار گیرد و ایشان نرخ افزایش هزینه‌ها را بر اساس حداقل 20% و حداکثر 40% تعیین کنند.
     همین‌طور برگزاری نشست ماه آینده شورای مرکزی به علت فشردگی امور پیش از برگزاری مجمع عمومی و مشکلات سفر برای برخی از استان‌ها، در تهران و در محل دبیرخانه سازمان برگزار می‌شود.        
      
     توسعه فضای کاری دبیرخانه سازمان نصر کشور
     در ادامه طبق دستور جلسه به موضوع اجاره ساختمان مستقل برای دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور پرداخته شد. رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به کمبود فضای دبیرخانه سازمان نصر کشور، بر ضرورت اجاره ساختمان مستقل تاکید کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون چندین تفاهم‌نامه با مراکز و سازمان‌های مختلف منعقدشده است که اغلب نیازمند راه‌اندازی دبیرخانه با نیروی اختصاصی هستند. برای مثال پیرو امضای تفاهم‌نامه با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک به‌منظور بررسی و انجام فرآیند ممیزی تقاضاهای ارسالی برای دریافت تسهیلات احتیاج به فضا و نیروی انسانی داریم این شرایط دقیقا در تفاهم‌نامه جذب نخبگان برجسته ایرانی غیر مقیم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز وجود دارد. 
     سعادت افزود: از سوی دیگر سازمان نصر کشور در امر بررسی و کارشناسی تقاضای وام وجوه اداره شده از محل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز نقش محوری دارد. با توجه به اینکه در حال حاضر دوره سوم فراخوان وام وجوه اداره شده نیز اعلام‌شده است، این اقدامات نیازمند صرف نفر ساعت و فضا و امکانات مقتضی است. دبیرخانه دایمی الکامپ هم یکی دیگر از مواردی است که الزام و ضرورت انتقال سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به یک ساختمان مستقل با فضای کافی را روشن می‌کند.
     سرانجام پس از بحث و تبادل‌نظر به‌اتفاق آرا مقرر شد، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ضمن مذاکره و پیگیری در خصوص رهن فضایی در 2 طبقه، در اسرع وقت نسبت به انتقال دبیرخانه سازمان به محل جدید اقدام کند.
      
      
      

      

     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان