سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

     آزادسازی تامین پهنای باند به نفع دولت است

     کد: 17331
     تاریخ: ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
     منبع خبر: تسنیم
     تعداد بازدید: 1121
     عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران تاکید کرد: برنامه‌های توسعه‌ای دولت در گِرو آزادسازی تامین و توزیع پهنای باند است.

     محمودرضا خادمی با بیان اینکه آمدن دولت یازدهم موجب شد تا یکسری اقدامات مثبت کلید خورد، اظهار کرد: گمان می‌کنم اگر این اقدامات به صورت زنجیره‌ای دنبال نشود تاثیرات مثبتش کم می‌شود.

     وی ساماندهی بازار از طریق تجمیع پروانه‌های ارتباطی را یکی از این موارد دانست و عنوان کرد: این اقدام با توجه به منافع کاربران (مردم) و حاکمیت صورت گرفت اما باید سیاست‌های تشویقی شفافی هم که حقوق شرکت‌ها را به دنبال دارد، داشته باشد. او افزود: موضوع دیگر آزاد گذاشتن تعرفه‌ها طبق روند بازار رقابت است و تعرفه‌گذاری را باید تنها در حوزه‌های انحصاری داشته باشیم.عضو کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با انتقاد از ساختار رگولاتوری گفت: رگولاتوری در زمینه تحقیقات، توسعه و نظارت براساس شِمای جهانی نیازمند بنیه قوی‌تری است.
     خادمی گفت: انحصار از تامین و توزیع پهنای باند باید برداشته شود. اگر وضعیت به همین شکل بماند انتظارات مدنظر دولت برآورده نمی‌شود و برنامه‌های توسعه‌ای روی زمین می‌ماند. وی افزود: نمونه موفق آزادسازی‌ها را می‌توان، ورود موفق اپراتور دوم ارتباطی به کشور دانست که 
     قفل چند ساله انحصار در زمینه موبایل به واسطه آن شکسته شد.
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان