سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • با همکاری شرکت‌های PAP انجام می‌شود

     تشکیل کنسرسیوم هزار میلیارد تومانی برای ایجاد شبکه انتقال

     کد: 17328
     تاریخ: ۱۳۹۴/۰۱/۲۳
     منبع خبر: فناوران اطلاعات
     تعداد بازدید: 1152
     رییس هیات مدیره شاتل با اعلام تشکیل کنسرسیومی با سرمایه 10 هزار میلیارد ریالی توسط تعدادی از شرکت‌های اینترنتی گفت: با تشکیل این کنسرسیوم که در پروژه‌های مختلف و انتقال آماده سرمایه‌گذاری است، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اطمینان می‌دهیم یک شبکه انتقال در کلان شهرها ایجاد خواهد شد و با یک دهم قیمت فعلی به شرکت‌های اینترنتی سرویس ارایه خواهد داد.

     محمدحسن شانه‌ساززاده با بیان اینکه توسعه ADSL متوقف شده است، افزود: با توجه به جلسات متعددی که با شرکت مخابرات ایران برگزار شد، هنوز توافقی حاصل نشده، مشکلات حل نشده باقی مانده‌اند و توسعه فضای کمی و کیفی روی ADSL تقریبا متوقف است.

     وی اظهار داشت: درحالی که توسعه ADSL متوقف است، اما نسبت به سال‌های گذشته حجم ترافیک شبکه‌مان سه برابر شده است.
     شانه‌ساززاده از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست تا زودتر تکلیف واگذاری فرکانس فناوری
     TD-LTE مشخص شده و نقش شرکت‌های FCP نیز در این حوزه مشخص شود.
      ایجاد کمیته راهبری در حوزه فاوا
     وی یکی از درخواست‌های اساسی را ایجاد کمیته راهبری فنی در حوزه فاوا عنوان کرد و گفت: در بخش خصوصی درباره وضعیت دو سه سال آینده کسب و کار خود بلاتکلیف هستیم و نقشه راه مشخصی نداریم. با تشکیل این کمیته و عضویت تمامی دست‌اندرکاران و سرمایه‌گذاران حوزه فاوا نسبت به تدوین نقشه راه اقدام شود.
     وی با تاکید بر کمک وزارت ارتباطات به ایجاد فضای رقابتی و مشارکت دادن بخش خصوصی در حوزه فاوا و حرکت رگولاتوری به سوی نسل‌های جدید، افزود: ثبات و پایداری قوانین در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، امنیت سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران می‌دهد و منتج به توسعه اقتصادی خواهد شد.
     شانه‌ساززاده از مهم‌ترین دستاوردهای سال 93 در حوزه زیرساخت ارتباطی کشور را بهبود قابل ملاحظه کیفیت ارتباطات عنوان کرد و گفت: این درحالی است که تا پیش از سال 93 شرکت‌های اینترنتی روزانه با قطعی‌های متعدد مواجه بودند و با بهبود شرایط اختلالات به صورت مقطعی و اندک است.
     وی افزود: در زمینه ظرفیت اینترنت در شبکه انتقال نیز تا پیش از سال 93 در صف‌های شش هفت ماهه منتظر افزایش ظرفیت بودیم، اما اکنون تقریبا تامین نیازها به روز شده و مشکلی در این زمینه نداریم.
      گام هوشمندانه شرکت ارتباطات زیرساخت
     شانه‌ساززاده، اقدام شرکت ارتباطات زیرساخت برای جلوگیری از قاچاق تماس‌های تلفنی را گامی هوشمندانه و گسترده توصیف کرد و گفت: از اول فروردین ماه سال 94 تقریبا مسیرهای قاچاق بسته شد و به دنبال آن انتقال ترافیک‌های رسمی افزایش یافت که علاوه بر دستاوردهای امنیتی، قیمت VoIP در ایران را که در مقایسه با کشورهای همسایه بسیار پایین بود، به مرز استاندارد رساند و زمینه قاچاق مکالمات نیز از بین رفت.
     وی مشارکت بخش خصوصی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی‌های کمیسیون تنظیم مقررات و افزایش اقتدار سازمان تنظیم مقررات در حوزه‌های مختلف را از مهم‎ترین اقدامات رگولاتوری در سال 93 عنوان کرد.
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان