سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • حمایت از صادرات نرم‌افزار در انتظار تصویب شورای عالی فضای مجازی

     کد: 17242
     تاریخ: ۱۳۹۴/۰۱/۱۷
     منبع خبر: فناوران اطلاعات
     تعداد بازدید: 866
     معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی گفت: سیاست‌های حمایتی در جهت بهبود صادرات نرم‌افزار تدوین شده و در صف تصویب شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.

     سعید مهدیون از ورود مرکز ملی فضای مجازی به موضوع رفع مشکلات صادرات نرم‌افزار ایرانی خبر داد و گفت: برای بهبود وضعیت صادرات نرم افزار، بندهایی به عنوان سیاست‌های حمایتی در این بخش، به قوانین و مقررات صادرات نرم افزار اضافه خواهد شد.

     معاون مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه این موارد در کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی بررسی و به تصویب رسیده است، اظهار امیدواری کرد که با این سیاست‌ها مشکلات بر سر صادرات نرم‌افزار رفع خواهد شد و شاهد بهبود روند صادرات نرم‌افزار خواهیم بود.
     وی با تاکید براینکه مشکلات بسیاری برای صادرات نرم‌افزار وجود دارد و گمرک نرم‌افزار را کالا نمی‌داند، افزود: در جلساتی با گمرک و سازمان امورمالیاتی، نسبت به موضوعات مورد نظر بحث شد و در نهایت برای رفع این مشکلات، بندهایی به قانون صادرات نرم‌افزار افزوده شد.
     مهدیون گفت: براساس این مصوبه، پروانه صادراتی به نرم‌افزار تعلق می‌گیرد و روند صادرات نرم‌افزار سرعت داده می‌شود.
     وی گفت: این موضوعات نهایی شده و هم اکنون در صف تصویب در شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.
     براساس این گزارش صنعت نرم‌افزار ایران باید تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور، ۲ درصد تولید ناخالص ملی را از آن خود کند. اما طبق برآوردهای به عمل آمده که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده توانسته تنها ۷ دهم درصد تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص دهد.
      تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار نبود قوانین مشخص و حمایتی را از جمله مشکلات برای رسیدن به این هدف اعلام می‌کنند.
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان