سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه شد

     دستورالعمل صدور پروانه بهره‌برداری عرضه‌کنندگان خدمات امنیتی مدیریت‌شده

     کد: 16873
     تاریخ: ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
     منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
     تعداد بازدید: 1032
     بنا به درخواست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش نویس دستورالعمل صدور پروانه بهره‌برداری عرضه کنندگان خدمات امنیتی مدیریت شده کشور را تهیه کرد.

      به گزارش ایسنا، محمود خالقی، سرپرست پژوهشکده امنیت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این خبر افزود: پیش نویس دستورالعمل مذکور توسط پژوهشکده امنیت و با همکاری اداره کل صدور پروانه بهره برداری ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در حال نهایی سازی است.

     خالقی این پروژه را در راستای عمل به تکالیف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت شکل دهی و تقویت خدمات و عرضه کنندگان بازار افتای کشور به منظور تدوین شرایط فنی، الزامات، الگو‌ها، ضوابط و چارچوب لازم برای صدور پروانه عرضه‌کنندگان خدمات امنیتی مدیریت‌شده عنوان کرد.
     سرپرست پژوهشکده امنیت افزود: تدوین و نهایی‌سازی دستورالعمل صدور پروانه بهره‌برداری عرضه‌کنندگان خدمات امنیتی مدیریت‌شده این امکان را برای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایجاد می‌کند که علاوه بر تقویت فضای رقابتی و قانون‌مند در سطح بازار خدمات افتا، امکان مدیریت و پایش مستمر خدمات و عملکرد عرضه‌کنندگان آن‌ها را نیز فراهم می‌کند.
     وی ادامه داد: پروژه مذکور همچنین این اطمینان به دریافت‌کنندگان اصلی خدمات افتا (نظیر اپراتورهای مخابراتی، عرضه‌کنندگان خدمات داده و…) خواهد داد که سازمان‌های ثالث مورد اعتمادی وجود دارند که نیاز‌های امنیت اطلاعات آن‌ها را به‌شکلی نظام‌مند برآورده می‌کند.
     خدماتی از قبیل مدیریت تجهیزات امنیتی، پاسخگویی به حوادث رایانه‌ای، مدیریت و پایش رویدادهای امنیتی، مدیریت و پویش آسیب‌پذیری‌ها و تهدیدات امنیتی، مشاوره امنیتی و مدیریت مخاطرات و نیز امنیت محتوای وب در دامنه تعریف این دستورالعمل قرار خواهند گرفت.
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان