سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • بودجه سال آینده صندوق نوآوری به کمیسیون تلفیق مجلس بازگشت

     کد: 16777
     تاریخ: ۱۳۹۳/۱۲/۰۲
     منبع خبر: خبرگزاری مهر
     تعداد بازدید: 848
     بودجه سال آینده صندوق نوآوری و شکوفایی برای تجدیدنظر به کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بازگشت.

      به گزارش خبرگزاری مهر، بهزاد سلطانی - رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام این خبر گفت: بودجه سال 94 صندوق نوآوری و شکوفایی با رقم پیشنهادی 300 میلیون دلاری دولت با هدف تامین سرمایه صندوق از محل صندوق توسعه ملی، به مجلس ارسال شد و در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به 500 میلیون دلار افزایش یافت.

     وی افزود: بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی پس از ارسال به کمیسیون تلفیق مجددا به 300 میلیون دلار کاهش یافت.
     سلطانی گفت: در مصوبه بند ز تبصره پنج بودجه، نام صندوق نوآوری و شکوفایی از مصوبه حذف شده و به جای آن بانکها آمده بود تا بودجه 94 صندوق نوآوری و شکوفایی از طریق صندوق توسعه ملی آن هم به صورت خط اعتباری به بانک‌ها داده شود.
     وی اعلام کرد: با تلاشهای صورت گرفته معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، با نظر مثبت دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و با همکاری بسیاری از نمایندگان عضو، موضوع به دلیل ابهام در بند ز تبصره پنج بودجه مجددا به کمیسیون تلفیق بازگشت و امید می‌رود که بودجه 94 صندوق نوآوری و شکوفایی به نام این صندوق به تصویب برسد.
     رییس صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: با حذف نام صندوق از بودجه ذکر شده و اختصاص آن به بانکها، شرکتهای دانش‌بنیان که تعداد آنها در سال آینده به 1500 شرکت افزایش خواهد یافت بار دیگر در مضیقه قرار می‌گیرند و باید برای گرفتن اعتبارات از خط اعتباری صندوق توسعه ملی استفاده کنند، درحالیکه صندوق نوآوری و شکوفایی برای آن ایجاد شد که شرکتهای دانش‌بنیان کمتر به بانکها مراجعه کنند و تسهیلات راحت‌تر در اختیار آنها قرار گیرد.
     سلطانی با اظهار امیدواری نسبت به اصلاح بند یاد شده و ذکر نام صندوق نوآوری و شکوفایی در این بند بودجه، در حین حال اطمینان‌ داد که صندوق نوآوری و شکوفایی به کار خود در هر صورت ادامه خواهد داد و برقرار می‌ماند.
     وی از تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان تقاضا کرد که با تماس با نمایندگان مجلس ضرورت وجود صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکتهای دانش‌بنیان را یادآور شوند.
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان