سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   

    • بانک جامع سرمایه‌گذاری در ICT تهیه می‌شود

     کد: 16465
     تاریخ: ۱۳۹۳/۱۱/۰۴
     منبع خبر: خبرگزاری فارس
     تعداد بازدید: 952
     با ایجاد بانک جامع سرمایه‌گذاری در حوزه ICT تمام مولفه‌های سرمایه‌گذاری در این بخش در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد تا افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند با آگاهی کافی وارد این حوزه شوند.

      به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با استناد به تصویب‌نامه مورخ 88/10/10 به منظور انتخاب مشاور برای تهیه بانک اطلاعاتی سرمایه‌گذاری در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات اقدام به شناسایی مشاور کرده است. 

     هدف نهائی پروژه این است که تمام مولفه‌های سرمایه‌گذاری در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت بانک اطلاعاتی در اختیار متقاضیان قرار گیرد تا کسانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در این حوزه دارند با آگاهی کافی وارد این حوزه شوند.
     آخرین آمار از وضعیت سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات نشان می‌داد که تا سال 91 حدود 61 درصد از سرمایه‌گذاری‌های بخش ICT در بخش خدمات، 31 درصد در بخش تولید و 8 درصد در بخش واردات انجام شده است.
     سهم حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در تولید ناخالص ملی کشور (GDP) تا پایان برنامه پنجم باید به 2 درصد برسد و برای رسیدن به هدف برنامه پنجم و افزایش سهم ICT در GDP کشور افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در بخش تولید نسبت به بخش خدمات احساس می شود.
     اکنون در سال 93 رگولاتوری از شرکت‌های دارای گواهی توانایی در اجرای طرح های انفورماتیکی و فناوری اطلاعات و ارتباطات از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری دعوت کرده برای شرکت در این طرح اعلام آمادگی کنند.
     فروش اسناد این پروژه از ابتدای بهمن ماه 93 آغاز شده و تا 12 بهمن ماه جاری ادامه دارد.
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان