سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
   
    •  
    • اخبار و اطلاعیه ها
     هفته نامه ها /
     02 اسفند 1393
     عصرارتباط- بی‌تردید همه اعضای محترم شورای‌عالی فضای مجازی مستقل از گرایشات فکری و سیاسی امروز خود، روزهای تلخ اختلاف رئیس‌جمهور و سایر مسئولین ارشد کشور و فتنه انگیری‌های منافقین در اواخر سال 59 و اوایل سال 60 را به خاطر دارند. در آن ایام به تعبیر بسیاری از سیاسیون، نظام نوپای جمهوری اسلامی دچار انسداد سیاسی شده و ارکان مختلف آن نمی‌توانستند با ساز و کارهای موجود مسایل خود را حل و فصل ...
     در اواخر سال پیش مصویه 181 کمیسیون تنظیم مقررات نویدبخش قدم برداشتن در راه مبارک و ضروری کاهش قیمت پهنای باند بود که موجب خوشحالی و قدردانی عموم مصرف کنندگان و به خصوص فعالین حوزه فناوری اطلاعات شد. لازم است مجددا نیز بر این نکته که طی طریق کاهش قیمت ، افزایش و تسهیل دسترسی به پهنای باند ضروری ، موجب خرسندی و لازم به قدردانی است ، تاکید شود.
     نوزدهمین نمایشگاه اتوکام در چهارمین روز دی ماه افتتاح شد.
     بررسی دوباره تفاهم نامه نصب صندوق مکانیزه فروش برای واحدهای صنفی کشور
     پروژه نصب صندوق های مکانیزه فروش برای همه واحدهای صنفی و امضای تفاهم نامه آن، بار دیگر در دستور کار قرار گرفت.
     در باب اعضای کمیسیون تنظیم مقررات
     پس از مدتها انتظار، اخوان فرد، جهانگرد و معتمدی به عنوان اعضای حقیقی کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) توسط جهانگیری، معاون اول رییس جمهور معرفی شدند.
     لایحه بودجه منضبط و منقبض دولت برای سال 93 با توصیف محمدباقر نوبخت، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور با درنظر گرفتن شاخص‌های اساسی اقتصاد ایران به مجلس ارایه شده است.
     پیشنهاد مرکز پژوهش‌های مجلس:
     مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داده است طرح جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات با الزام دولت به ارایه لایحه جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات در مدت زمان مشخصی مسکوت بماند.
     بودجه سال 93 بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات رمزگشایی می‌شود
     دولت در تدوین لایحه بودجه سال 93 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با پیش بینی اعتباری بالغ بر چهار هزار میلیارد تومان به این وزارتخانه موافقت نکرد و آن را به رقمی حدود 2500 میلیارد تومان کاهش داد.
     نشست کمیته ملی جامعه اطلاعاتی 18 آذرماه با حضور اعضای این کمیته و نصرا... جهانگرد، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و رییس کمیته ملی جامعه اطلاعاتی، در وزارتخانه ارتباطات و فناوری ایران برگزار شد. در این نشست، نمایندگان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها، گزارشی از فعالیت نهاد مربوط به خود را برای تحقق اهداف جامعه اطلاعاتی ارایه دادند.
     الکامپ نوزدهم در غیاب بزرگان برگزار می‌شود
     رقابت نفسگیر ثبتنام و جانمایی نوزدهمین نمایشگاه الکامپ در شرایطی به پایان رسید که چالشها در ستاد اجرایی میان مجری و شرکتهای متقاضی از یکسو و نظام صنفی رایانهای از سوی دیگر کم نبود؛ با این وجود مساله ارزی-ریالی همچنان در صدر اختلافات بود و شرکت سهامی نمایشگاهها به توافق شفاهی پنج درصد ارزی پایبند نماند. با این وجود، سه قوه مقننه، مجریه و قضاییه در متراژی بالغ بر 4500 متر حضور همهجانبهای در نمایشگاه امسال خواهند داشت و طبق ادعای ستاد اجرایی، الکامپ نوزدهم با حضور 500 شرکت، رکورد شرکتکنندگان ...
  کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور می باشد
  مجری طرح: پورتال سامان